۰۱ آبان ۱۳۹۷
آبان ۱, ۱۳۹۷

لاغری با داروهای گیاهی

آبان ۱, ۱۳۹۷ ۰ دیدگاه

لاغری با داروهای گیاهی

این را می‌دانیم، اما کداممان حاضریم این ورزش‌های سخت را انجام دهیم؟! درحالی‌که اکثر ورزش‌ها تأثیر چندانی هم در لاغری شکم ما ندارند. در تحقیقات بسیاری نشان داده شده است که استفاده از داروهای گیاهی و ادویه‌جات کمک زیادی به لاغری شکم می‌کنند.

لاغری شکم با داروهای گیاهی

گیاهان دارویی و ادویه‌جات بهترین راه برای خوشمزه کردن غذا هستند، بدون آنکه کالری زیادی داشته باشند. تحقیقات نشان داده‌اند که اگر شما آنچه را که می‌خورید دوست نداشته باشید به‌احتمال‌زیاد رژیم غذایی خود را ادامه نمی‌دهید و با شکست مواجه خواهید شد. به‌علاوه بسیاری از گیاهان دارویی واقعاً می‌توانند باعث افزایش سوخت و ساز بدن شما شوند.

با این حال، دانستن همه‌ چیز نیست و باید عمل کنید؛ شما باید به سختی از رژیم غذایی مبتنی بر داروهای گیاهی پیروی کنید. همچنین باید بدن خود را حرکت داده و فعالیتتان را افزایش دهید.

حتی اگر قادر به انجام تمرینات ورزشی سنگین و یا ایروبیک و غیره نبودید، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، دویدن، شنا کردن، بدمینتون یا کارهای ساده‌ای مثل استفاده از پله‌ها به جای آسانسور، می‌تواند باعث افزایش تحرک شما شود. فعالیتی که به آن علاقه‌مندید پیدا کنید و هیچ‌گاه برای ساعت‌ها یکجا ننشینید.

پیرو مقاله قبلی که درباره داروهای گیاهی موثر در درمان لاغری مفرط صحبت شده بود، در این مقاله به مؤثرترین و شناخته‌شده‌ترین داروهای گیاهی که باعث کاهش وزن و لاغری شکم شما خواهند شد، اشاره شده است. پس برای آب کردن شکم با داروهای گیاهی با ما همراه باشید.

لاغری با گیاهان دارویی

 

گیاه دارویی زردچوبه برای لاغری شکم

بر اساس یک مطالعه که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد، گیاه دارویی زردچوبه ممکن است به چربی سوزی بدن شما کمک کند. ماده کورکومین که به عنوان ماده فعال گیاه دارویی زردچوبه شناخته می‌شود، باعث می‌شود که فرد نسبت به زمانی که زردچوبه به غذا اضافه نشده باشد، چربی بیشتری بسوزاند. زردچوبه به عنوان یک ادویه گرم شناخته می‌شود؛ زیرا باعث افزایش دمای بدن می‌شود که به نوبه خود می‌تواند باعث افزایش سوخت و ساز بدن شود.

زردچوبه دارای خواص بیشماری برای سلامتی می‌باشد. به عنوان مثال می‌تواند از بروز بیماری آلزایمر جلوگیری کند. سعی کنید با اضافه کردن زردچوبه به خورش‌ها، کباب‌ها و یا آجیل‌ها از مزایای آن بهره‌مند شوید.

گیاه دارویی دارچین برای لاغری شکم

فواید دارچین برای لاغری اجتناب‌ناپذیر است. نشان داده شده است که گیاه دارویی دارچین می‌تواند قند خون را متعادل کند و باعث کاهش اشتهای فرد شده و فرد را برای مدت بیشتری سیر نگه دارد.

گرچه ممکن است در حال حاضر از دارچین در فرنی و یا غذاهای دیگر استفاده می‌کنید، می‌توانید مصرف روزانه خود را با مخلوط کردن گیاه دارویی دارچین با پنیر، ماست ساده و یا دم کردن آن همراه چای افزایش دهید. همچنین می‌توانید دارچین را در انواع ترشیجات، در تهیه کباب‌ها و خورش‌ها به کار ببرید.

گیاه دارویی فلفل قرمز برای لاغری شکم

گیاه دارویی فلفل قرمز یک ادویه بسیار گرم محسوب می‌شود. این بدان معنی است که گیاه دارویی فلفل قرمز نیز همانند زردچوبه، باعث افزایش دمای بدن و در نتیجه افزایش سوخت‌وساز آن خواهد شد. در واقع اضافه کردن گیاه دارویی فلفل قرمز به غذاها، باعث می‌شود که شما بتوانید در هر وعده غذایی تا ۱۰۰ کالری بسوزانید. شما می‌توانید فلفل قرمز را به سیب‌زمینی، انواع آجیل، سوپ، سس گوجه‌فرنگی خانگی، خورش‌ها و دیگر غذاها اضافه کنید.

گیاه دارویی زیره سبز برای لاغری شکم

گیاه دارویی زیره سبز ادویه‌ای است که در مقیاس کم نیز باعث لاغری شکم خواهد شد. فقط یک قاشق چای‌خوری از آن را به هر وعده غذایی خود اضافه کنید تا به شما کمک کند، سه برابر بیشتر چربی بدنتان را بسوزانید. این یک خبر بسیار خوب است؛ به‌خصوص آنکه اضافه کردن زیره سبز به انواعی از غذاها به بهبود طعم آن نیز کمک خواهد کرد. سعی کنید از زیره سبز در سوپ‌ها، خورش‌ها، سس گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و دیگر غذاها استفاده کنید