۰۷ آبان ۱۳۹۷
آبان ۷, ۱۳۹۷

درمان عفونت با گیاهان دارویی

آبان ۷, ۱۳۹۷ ۰ دیدگاه

درمان عفونت با گیاهان دارویی

درمان عفونت ادراری با داروهای گیاهی : عفونت ادراری از مشکلات رایج در افراد و به ویژه خانم های محترم می باشد. اگراین بیماری درنوع ساده خود بروزکند، درمان عفونت ادراری سخت نیست وبعد ازچند روز این مشکل از بین میرود. اما اگر فرد به همراه بروز این مشکل، مشکلات دیگری همچون دیابت، رفلاکس ادرار به سمت کلیه‌ها، بارداری و سنگ کلیه باشد

باید برای درمان عفونت ادراری حتما به پزشک مراجعه کند. چرا که امکان دارد مشکل ساده عفونت ادراری، منجر به درگیر شدن کلیه‌ها شود و از این رو مشکلات جدی را برای فرد به همراه داشته باشد.

درمان عفونت ادراری در طب سنتی به راحتی امکان پذیر می باشد.

درمان عفونت با گیاهان دارویی

گیاهان دارویی برای درمان عفونت ادراری

در طب سنتی برای پیشگیری از این بیماری توصیه های جدی شده است، یکی از این توصیه ها این است که به جای حذف موهای زائد به وسیله تیغ و ژیلت از واجبی یا همان نوره استفاده شود.
البته این نکته مهم را در نظر بگیرید که باید از نوره های طبیعی استفاده کنید نه نوره های شیمیایی.

یکی دیگر از راه های مقابله با بیماری عفونت ادراری مصرف مایعات زیاد می باشد. آب و آب میوه های طبیعی به خوبی می توانند تا کلیه و مجاری ادراری را پاک سازی کرده و از بروز مشکل جلوگیری کنند.

همان طور که می دانید مصرف آنتی بیوتیک بعد از مراجعه به پزشک برای درمان این بیماری تجویز می شود. در طب سنتی نیز این آنتی بیوتیک تجویز شده است. برای درمان این مشکل در طب سنتی مصرف دمنوش بابونه و زنجبیل و عسل تجویز شده است.

این دمنوش به دلیل دارا بودن آنتی بیوتیک های طبیعی همچون عسل و زنجبیل برای درمان این عفونت بسیار موثر بوده و روند درمان را تسریع می کند.

برای برطرف کردن عوارض ناشی از این بیماری باید مصرف مواد غذایی ادرارآور را در اولویت قرار دهید. مواد غذایی دارای خاصیت ادرار آوری موجب می شوند تا از احتباس آب در بافت‌ های بدن جلوگیری شده و در نتیجه کمک زیادی به افزایش ادرار می شود. مارچوبه، خیار، کرفس و چغندر جزو این مواد غذایی هستند.