۱۷ تیر ۱۳۹۹
تیر ۱۷, ۱۳۹۹

بهترین هات داگ فروشی

تیر ۱۷, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

بهترین هات داگ فروشی

برای تجربه یک ساندویچ هات داگ لذیذ باید به بهترین هات داگ فروشی در تهران یا شهر محل سکونت خود مراجعه کنید در غیر اینصورت علاوه بر خوش طعم نبودن ساندویچ هات داگ ممکن است سلامت تان به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی در هات داگ فروشی یا عدم استفاده هات داگ فروشی مورد نظر از مواد اولیه و سوسیس های هات داگ تازه و مرغوب به خطر بیافتد. ( بهترین هات داگ تهران )

ساندویچ هات داگ چیست ؟

هات داگ نوعی سوسیس است که بسیاری مبدا آن را کشور آلمان و کشور فرانکفورت می دانند به همین دلیل است که به آن سوسیس فرانکفورتر نیز گفته می شود البته باید بگوییم برخی نیز این ادعا را رد کرده و مبدا پیدایش این سوسیس را شهر کوبورگ واقع در کشور آلمان می دانند.

هات داگ به دلیل طعم فوق العاده و قیمت ارزانی که داشت به سرعت به غذایی محبوب در سایر کشورهای اروپایی و به ویژه آمریکا و سایر کشورهای جهان از جمله کشور خودمان ایران تبدیل شد،. ساندویچ هات داگ هنوز هم محبوبیت خود را از دست نداده و طرفداران بی شماری در سراسر جهان دارد.

تهیه ساندویچ هات داگ

برای سرو ساندویچ هات داگ ، ابتدا باید سوسیس هات داگ با توجه به صلاحدید سرآشپز سرخ یا آبپز شده و سپس درون نان های مخصوصی قرار گیرد. این روش در واقع ساده ترین و ابتدایی ترین روش طبخ هات داگ است.

امروزه ساندویچ هات داگ در انواع مختلف هات داگ تنوری، هات داگ پنیری و هات داگ با قارچ و پنیر به طرفداران این غذای فرآوری شده ارائه می شود.

برای طبخ ساندویچ هات داگ پنیری که یکی از پرطرفدارترین انواع ساندویچ هات داگ است ابتدا شیارهایی به منظور قرار گرفتن بهتر پنیر در سوسیس، بر روی هات داگ ایجاد شده و سپس مقداری پنیر چدار بر روی آن ریخته می شود. در مرحله بعدی سوسیس در تنور یا فر قرار گرفته و بعد از پخت درون نان قرار می گیرد. بیشتر هات داگ فروشی ها از جمله رستوران هات داگ رسیس در کنار سوسیس موادی همچون گوجه فرنگی، خیار شور و غیره قرار داده و در کنار ساندویچ سس های متنوعی همچون کچاپ، مایونز و غیره ارائه می دهند که به لذیذ تر شدن هرچه بیشتر ساندویچ کمک می نماید.

انتخاب بهترین هات داگ فروشی

برای انتخاب بهترین هات داگ فروشی در شهر تهران یا شهری که در آن سکونت دارید باید ویژگی های ذیل را مد نظر قرار دهید:

محیط آن تمیز و استریل باشد.

مواد اولیه به کار رفته در آن سالم و تازه باشند.

پرسنل مشغول به کار در هات داگ فروشی بهداشت را رعایت نموده و با مشتریان برخورد خوبی داشته باشند.

سرویس دهی به بهترین نحو ممکن صورت گرفته و تحویل غذا با تاخیر همراه نباشد.

دارای مجوز از وزارت بهداشت باشد و غیره.